Rwanda Mushonyi

Krajian: Rwanda

Farma: Mushonyi

Region: Western Province

Varieta: Red Bourbon

Spracovanie: Fully Washed

Nadmorská výška: 1600-1950 m.n.m.

Profil: Kôstkové ovocie, citrusi, tmaná čokoláda

Vyberte si variant:

Cena od 9,00 €

Káva z umývacej stanice Mushonyi nikdy nesklame a tento lot nie je výnimkou. Sladká a čistá, kvetinová a ovocná, tento lot Fully Washed z umývacej stanice Mushonyi je všetko, čo chcete od rwandskej kávy.


Umývacia stanica Mushonyi sa nachádza len kilometer od brehov jazera Kivu. 1 200 pestovateľov, ktorí dodávajú čerešne do tejto stanice, žije a hospodári na kopcoch obklopujúcich Mushonyi. V týchto kopcoch sa nadmorská výška môže meniť od nízkej 1 600 metrov nad morom až po výšku 1 950 metrov nad morom. Farmári pestujú na svojich malých parcelách v priemere asi 300 kávovníkov. Mnohí tiež pestujú banány, eukalyptus a maniok, aby vytvorili dodatočný príjem.

Mushonyi pôvodne postavila armáda. V tom čase armáda očakávala veľké množstvo čerešní a stavali na mieru. Stanica má osem fermentačných nádrží, štandardný umývací kanál a triediareň čerešní na dodatočné triedenie pred rozvlákňovaním čerešní. Rwacof udržiava túto infraštruktúru v pôvodnom stave aj v rokoch, keď kapacita umývacej stanice presahuje objem dodaných čerešní.