Kolumbia El Oasis Geisha

Krajina: Kolumbia

Farma: El Oasis

Farmár: Fernando Bocanegra

Oblasť: Ortega, Tolima

Nadmorská výška: 2150 m.n.m.

Varieta: Geisha

Profil: Broskyňový Nestea, florálna, citrónová, príjemná a komplexná geisha s jogurtovým telom.

Váha: 150g

Praženie: Filter


12,50 €

O FARMÁROVI

"Narodil jsem se na kolumbijských pláních a žiji tady celý život. Povoláním jsem kuchař, ne farmář. Všechno to začalo nabídkou koupit pozemek v Tolimě a zahájit projekt pěstování kávy, což bylo velmi vzrušující, bavilo mě to a za posledních pět let jsem se toho hodně naučil, potkal jsem neuvěřitelné lidi, od kterých jsem se učil a stále učím. Nakonec mám farmu dohromady s kamarádem z Tolimy. "

O FARME

"Táto farma bola zakoúpená pred piatimi rokmi. Nič tam nebolo, začínali sme od nuly. Sadili sme našu prvú gejšu a kvôli špatnému vedeniu to nedopadlo dobre. Môj partner Pedro Lugo sa rozhodol prevziať farmu a odísť tam žiť. Od tej doby sme začali pozorovat dobré výsledky.

Veľkou výhodou je nadmorská výška a podnebie, které nám pomáhá nebojovať s tolkými kávovými chorobami. Naše kávovníky sú veľmi zdravé, dalšou výhodou je, že odroda, která sa nejlepšie prispôsobuje, je geisha, ktorá nám přináša veľmi dobré výsledky. Jednou z nevýhod je, že cesta je v zime veľmi špatně prístupná. Našu farmu vnímáme ako projekt, který je vo vývoji a má obrovský potenciál rozvoja."

O PROCESOCH

"Robíme krátke anaerobné fermentačné procesy v plastových nádržiach, či v boxoch z dubového dreva. Zbierame len zralé bobule, fermentujeme ich a znovu triedime. Po fermentácí, kedy sa čerešne a dužina olupe pomocou vodného mlynu sa umiestni do prístrešku a započne proces sušenia, ktorý sledujeme. Potom sa znovu roztriedia a zabalia do pytlú Grain Pro. Našu kávu vyberáme od okamžiku zberu až po jej zabalenie, co zaručuje jej kvalitu."