Columbia Diego Samuel Bermudez

Krajina: Columbia

Region: El Tambo, Cauca

Farmar: Diego Samuel Bermudez

Varieta: Colombia, Caturra

Nadmorská výška: 1700-1950 m.n.m.

Spracovanie: Extended fermentation - Washed

Profil: Cherry cola, Broskyne, mango a hnedý cukor so sladkým plným telom

SCA: 87,5

Vyberte si variant:

Cena od 17,00 €

Diego Samuel, ktorý sa narodil v Bolivare v Cauca, zasvätil posledných 13 rokov svojho života pestovaniu kávy a tiež získaniu hlbokého porozumenia a znalostí o spracovaní a výrobe špičkovej špeciálnej kávy, ktorá má takmer bezkonkurenčnú jedinečnú chuť a vyrábané profily.

Ako súčasť úzkej rodiny Diego pracuje na ich farme v Cauca so svojou rodinou. Spoločne sa podieľajú na snahe neustáleho učenia sa a snažia sa dosiahnuť ďalšiu úroveň s ich spracovaním. Na farme si vybudovali vlastné laboratórium, aby najprv pochopili, čo sa týka cuppingu a praženia, aby potom mohli začať pripravovať svoje vlastné fermentačné protokoly, s ktorými môžu začať experimentovať. Tieto experimenty a nový prístup ku káve mu umožnili od roku 2015 vyletieť a prekonať niekoľko ocenení.

Okrem toho, že Diego je dokonalým pohárikom, dosiahol aj kvalifikáciu spracovateľského kurzu CQI úrovne 2, čo mu umožnilo získať základ na to, aby videl, ako by sa profily pohárov mohli riadiť v závislosti od mikroorganizmov, pH a teploty.

Farma Villa Esperanza - Paraiso v El Tambo, Cauca pokrýva 27 ha pôdy a je vysadená Castillo, Kolumbia, Caturra, Pink Bourbon a Geisha. Farma sa zameriava na technológiu a kritické procesy, ktoré sú zložité pri výrobe kávy tejto značky. Od výberu až po starostlivé sušenie, ktoré sa vykonáva tak, aby zmierňovalo premenlivé klimatické podmienky, čo im umožňuje replikovať kávu tak vysokých štandardov.

Všetky tieto vybrané šarže pochádzajú z odrody Castillo alebo Caturra, čo opäť vyvracia mýty, ktoré ešte stále spochybňujú kvalitu, ktorú táto odroda dokáže vyprodukovať, keď je spracovanie surového produktu pojaté do takej hĺbky, aby sa využilo jeho svetlo a skutočný potenciál.

1. 95 % čerešní sa oberá úplne zrelých a ďalších 5 % sa zbiera zrelých.

2. Čerešne sa premyjú sterilizovanou vodou, aby sa znížilo množstvo mikróbov.

3. Prvá fáza fermentácie čerešní je anaeróbny proces 48 hodín v nádržiach, ktoré majú tlakový ventil na uvoľnenie vysokého tlaku vytvoreného plynu. To sa robí pri 18 stupňoch Celzia.

4. Odvláknenie čerešní.

5. Druhá fáza fermentácie v slize: Anaeróbny proces počas 48 hodín pri 18 stupňoch Celzia s pridaním Lactobacillus do zmesi (2 g na kg kávy).

6. Premývanie tepelným šokom (tento šok pomáha prenášať a fixovať sekundárne arómy vyvinuté v rôznych fázach fermentácie úrody mikrobôbov)

6.1 Prvá časť prania sa vykonáva pri 45 stupňoch Celzia.

6.2 Druhá časť prania sa vykonáva pri 5 stupňoch Celzia.

7. Riadené sušenie po dobu 28 hodín s recirkuláciou vzduchu pri 40 stupňoch Celzia a 25% vlhkosti, kým káva nebude mať medzi 10-11%

8. Káva sa zabalí do grainpro a nechá sa 15 dní odpočívať, aby sa stabilizoval proces, ktorým prešla.

9. Káva prechádza suchým mlynským zariadením s elektronickým a manuálnym výberom tak, aby vyhovovala požadovanému štandardu.1700-1950