Burundi Yandaro

Krajina: Burundi

Region: Kayanza

Nadmorská výška: 1800 m.n.m.

Varieta: Red Bourbon

Spracovanie: Full Washed

Profil: Florálna, Med, Čerešne

Vyberte si variant:

Cena od 10,50 €

Stanica Yandaro sa nachádza blízko hraníc s Rwandou v provincii Kayanza. Obe krajiny zdieľajú špeciálne podmienky pestovania v koridore, ktorý spája juh Rwandy so severom Burundi. Tento región produkuje mnoho našich obľúbených káv v Rwande aj Burundi.

Umývacia stanica je v údolí, kde preteká rovnomenná rieka Yandaro. Rastúca oblasť okolo stanice ťaží z blízkosti dažďového pralesa Kibira. Dažďový prales pomáha udržiavať zásoby podzemnej vody a primeranú úroveň výživy v pôde pre región, ktorý ho obklopuje. Stanica Yandaro sa nachádza v blízkosti dažďového pralesa a veľkej rieky a má veľmi strategickú polohu v oblasti s vysokým potenciálom kávy.

Stanica obsluhuje 3 190+ miestnych výrobcov kávy z 22 kopcov v okolí stanice. Priemerná nadmorská výška v oblasti je 1 800 metrov nad morom. Yandaro spracuje počas zberovej sezóny viac ako 1200 metrických ton kávy. Región má mierne podnebie s priemernými teplotami od 18 do 25° Celzia v závislosti od nadmorskej výšky.

Umývacia stanica sa zúčastňuje na mnohých projektoch podpory farmárov vrátane projektu chovu dobytka a radu projektov Farmer Hub zameraných na posilnenie družstiev a zlepšenie výnosov.