Kaviarne a korona vírus

19.03.2020

Okrém pražiarňe vlastníme ešte aj kaviareň. Dnes v týchto časoch kedy nás napáda vírus korona a štát nariadil opatrenia keď ľudia majú ostať doma a skoro všetky gastro prevádzky majú nariadené zatvoriť je to pre nás veľmi ťažké.

 13.3. sme dostali nariadenie aby sme zatvorili a tým pádom sme prisli o všetky naše príjmy. Zamestnanci musia ostať doma, nemajú prácu a tým pádom ani výplatu.  Nie len my ale všeobecne zamestnávaťelia nemajú prostriedky na vyplácanie účtov, nájmu, DPH a povinných odvodov štátu.

 Niektorí ľudia zakladajú skupiny na podporu kaviarní a tým aj ich zamestnancov. Dobrý ľudia sa stále nájdu, taký ktorý chcú pomáhať, lebo bez pomoci veľa kaviarní toto zlé obdobie neprežije a je dosť možné že keď sa toto skončí a znovu sa budeme môcť voľne pohybovať a vy budeťe chcieť ísť konečne na kávu do svojej obľúbenej kaviarne bohužiaľ zisťíte že toto obdobie nezvládli a už svoje dvere neotvoria.

Tým vlastne stratia prácu zamestnanci ktorý v týchto kaviarňach pracovali. Preto nie len kvôli nám ale aj kvôli našim zamestnancom netrpezlivo čakáme na opatrenia štátu, ako sa k tejto situácii postavia kompetentný a čo vymyslia aby nás zachránili. Je smutné že sme zatvorili už skoro pred týždňom a stále nič nevieme.

Našou jedinou šancou ako toto zvládnuť je zatiaľ len predaj praženej kávy. Všetky naše kávy nájdete tu na našej stránke v sekcií internetový obchod a tak by som vás tam chcel pozvať vyberte si kávičku a kludne si objednajte veľmi radi vám ju pošleme k vám domov.